ŽIVÁ OBEC-DLOUHÁ VES NA ŠUMAVĚ

Dobrý den. Vítejte na stránkách spolku ŽIVÁ OBEC z.s. v Dlouhé Vsi na Šumavě. Jsme spolek lidí, kteří nechtějí jen sedět s rukama v klíně, ale chtějí pomáhat ostatním, kteří pro naši obec něco dělají, ať jsou to dobrovolní hasiči, nebo učitelky místní školy. Hlavně máme chuť vylepšit místo, kde žijeme, vymýšlet zábavu pro sebe i naše spoluobčany, dělat něco potřebného.

Nápad spolek založit vznikl zhruba v polovině roku 2017, kdy několika z nás bylo ,líto krásných barokních varhan v našem kostelíku, které se vinou červotoče a stáří pomalu rozpadají a již více jak 20 let nehrají. Naše farnost je malá, církev tedy nemá na opravu, a tak jsme se rozhodli pokusit se něco pro varhany udělat sami. Tento nádherný barokní nástroj, přibližně z roku 1780, za tu trochu námahy stojí. To je náš první úkol, po jeho splnění bychom se chtěli opět porozhlédnout a popřemýšlet nad dalším vylepšením naší vesnice, nebo okolí.

Víme samozřejmě, že peníze na varhany neseženeme hned, a ani oprava nebude trvat rok, vše má svůj technologický postup, tedy i toto, ale věříme, že se vše podaří a varhany budou hrát tak krásně, jako si někteří pamatujeme ještě z dětských let.

Věřte, není to snaha vás dostat k náboženství a do kostela. Jen chceme pomoct krásné staré věci, aby se nerozpadla a plnila dál účel, pro který byla vyrobena. Pak budeme hledat dál cokoliv, věc, místo, prostě něco, co bude potřebovat podpořit, pomoct, opravit. Takže, čím dřív opravíme varhany, tím dřív můžeme opravovat něco dalšího....

Prosíme, pomozte nám. Peníze můžete poslat na účet číslo  283410455/0300

Pro platby mimo ČR je

BIC- CEKOCZPP

IBAN CZ2503000000000283410455

Můžete nám je i předat na některé z akcí, které budou nejen v kostele, ale i na dalších místech naší vesnice, kam jste samozřejmě srdečně zváni. Akce budeme zveřejňovat v sekci Aktuality..

Na požádání vám můžeme zaslat potvrzení o sponzorském daru pro finanční úřad.

Děkujeme předem za každou částku, nebo jinak projevenou pomoc, radu.